Animované filmy – celovečerní

Tonda, Slávka a kouzelné světlo (pracovní název Tonda, Slávka a génius, r. Filip Pošivač) – dramaturg + kreativní producent ČT

Cena poroty na festivalu na MFF v Annecy, Nejlepší celovečerní film pro děti a mládež na festivalu Monstra v Lisabonu, Nejlepší animovaný film na MFF v Teheránu, 1x Český lev, 2x Cena české filmové kritiky, 3x Slnko v sieti. Návštěvnost 75 tisíc diváků v České republice, 10 tisíc diváků na Slovensku. Distribuční premiéra 2. listopadu 2023.

Jedenáctiletý Tonda má maminku, tatínka a dva mladší sourozence-dvojčata, nejvíc času ale tráví v bunkru z dek a peřin, který si postavil ve svém pokoji. Rodiče ho nikam nepouštějí, protože se o něj bojí. Tondův problém je totiž ten, že svítí. A veškeré kontakty s dětmi v domě, třeba drzou Ernestýnou, v minulosti nedopadly dobře. Teď se k nim do domu ovšem stěhuje Slávka, střelená brýlatá holka s “kouzelnou” baterkou. Zdá se, že tihle dva by si mohli rozumět a že by mohli rozlousknout i tajemství tohoto činžovního domu.

Tonda, Slávka a kouzelné světlo
Tonda, Slávka a kouzelné světlo

Přes hranici (La Traverseé, r. Florence Miailheová, 2020) – hlavní dramaturg Filmového centra ČT

Nominace na Césara, návštěvnost 1,4 tisíc diváků v České republice, sledovanost 13 tisíc diváků (TV premiéra 11. března 2023, ČT art, 21:45 hodin)

Stalo se to jednoho nádherného léta. Do jejich vsi přišli vojáci a od té chvíle už nebylo v jejich životě nic jako před tím. Ocitli se na útěku. Nejdříve s celou rodinou, pak sami. Třináctiletá Kyona a její dvanáctiletý bratr Adriel prchají rozbouřeným kontinentem a potkávají lidi různého věku, různého charakteru a různých zájmů. Bojují o holý život, o naději i o svou budoucnost. A do toho zažívají první lásky a první zklamání. Těžká doba vám totiž nedovolí zůstat dítětem dlouho.

Přes hranici
Přes hranici

Moje slunce Mad (r. Michaela Pavlátová, 2021) – hlavní dramaturg Filmového centra ČT

César v kategorii Nejlepší animovaný film, nominace na Zlatý glóbus, Cena poroty na festivalu v Annecy, Cena poroty a Cena za hudbu na Bucheon International Animation Festivalu v Jižní Koreji, 4x nominace na Českého lva, 3x nominace na Ceny české filmové kritiky, návštěvnost 5,9 tisíc diváků v České republice, sledovanost 100 tisíc diváků (TV premiéra 20. června 2023, ČT2, 20 hodin)

Mladá Češka Helena se v Praze během vysokoškolských studií zamiluje do svého afghánského spolužáka Nazira a rozhodne se za něj nejen provdat, ale po skončení školy ho i následovat do jeho rodné země. Najít svoje místo v novém světě s docela jinými tradicemi a hodnotami ale není pro Helenu, která tu přijala jméno Herra, ani trochu snadné. Prvním těžkým zkouškám navíc musí čelit i její vztah s Nazirem. Snímek, který získal Cenu poroty na prestižním festivalu v Annecy, vznikl podle knihy “Frišta” novinářky Petry Procházkové. 

Moje slunce Mad - postavu Herry mluví v české verzi Zuzana Stivínová
Moje slunce Mad – postavu Herry mluví v české verzi Zuzana Stivínová

Barevný sen (r. Jan Balej, 2020) – dramaturg

1x Český lev, Cena za nejlepší krátký či celovečerní film v sekci Český obzor na Anifilmu 2021

Příběh volně inspirovaný férií Alexandra Grina z roku 1923 o skupině artistů a komediantů, kteří zavítají na ostrov uprostřed moře, kde vládne autoritářský Velitel. Komedianti chtějí vystupovat, ale Velitel se bojí, že by tato jednorázová akce mohla ohrozit jeho vládu a tuhou disciplínu na ostrově. Pro Velitelovu dceru ale představují komedianti příjemné rozptýlení. Navíc se jí sympatický mladý artista Drin i velmi líbí, ten se ale v místním knihkupectví zakoukal do dívky Tuvi. Situace se velmi záhy zamotá a Drin se ocitá na útěku. Ještěže mu v těžké situaci pomáhá mluvící racek Nathan.

Barevný sen

Lajka (r. Aurel Klimt, 2017) – hlavní dramaturg Filmového centra ČT

1x Český Lev, 9 tisíc diváků

Lajka (r. Aurel Klimt, 2017)
Lajka

Lichožrouti (r. Galina Miklínová, 2016) – hlavní dramaturg Filmového centra ČT

2x nominace na Českého lva, 335 tisíc diváků

Obrázek - Lichožrouti (r. Galina Miklínová, 2016)
Lichožrouti

Smrtelné historky (r. Jan Bubeníček, 2016) – hlavní dramaturg Filmového centra ČT

2,4 tisíce diváků

Obrízek - Smrtelné historky (r. Jan Bubeníček, 2016)
Smrtelné historky

Malá z rybárny (r. Jan Balej, 2015) – hlavní dramaturg Filmového centra ČT

1,7 tisíc diváků

Obrázek - Malá z rybárny (r. Jan Balej, 2015)
Maká z rybárny

Malý pán (r. Radek Beran, 2015) – dramaturg + hlavní dramaturg Filmového centra ČT

17 tisíc diváků

Obrázek - Malý pán (r. Radek Beran, 2015)
Malý pán