Hrané filmy – krátké

Poslední den patriarchátu (r. Olmo Omerzu, 2021) – kreativní producent ČT

Nominace na Českého lva

Členové rozvětvené rodiny se scházejí v nemocnici, aby se rozloučili s umírajícím mužem. Hlava rodiny, uznávaný lékař a někdejší primář (František Němec) ale všechny překvapí vskutku neobvyklým posledním přáním – chce vidět nahá prsa přítelkyně (Eliška Křenková) svého vnuka (Vojtěch Vondráček). Počáteční rozpaky se mění v absurdní debatu, zda přání umírajícího vyhovět či ne. Dále hrají Lenka Vlasáková, Jan Vondráček, Jiří Wohanka, Taťjana Medvecká, Jelena Juklová, Lukáš Melník a další.

Poslední den patriarchátu - Eliška Křenková a František Němec
Poslední den patriarchátu – Eliška Křenková a František Němec

Zazpívej (r. Terézia Halamová, 2020) – kreativní producent ČT

Sledovanost 22 tisíc diváků (TV premiéra 18. září 2021 od 21:25 hodin na ČT art)

Příběh jednoho horkého červnového dne a čtrnáctileté Evy, která začíná vnímat nejen své fyzické proměny, ale i tělesnost druhých. Zrají třešně a při jejich sklizni se schází nejen Eviny rodiče a oba starší bratři Michal (17) a Josef (21), ale i jejich kamarádi Patrik (17) a Dan (18). Při odpoledním koupání se ke skupince mladých ještě připojí i Ivana (16) a Kristínka (15), zatímco rodiče řeší své vlastní problémy. Projekt zvítězil v rámci Filmového akcelerátoru 2019, což je každoroční projekt České televize, pražské FAMU, písecké FAMO a zlínské UTB na podporu začínajících filmařů. Snímek se natáčel pod pracovním názvem “Máma má Emu”.

Zazpívej - Karolína Lipowská
Zazpívej – Karolína Lipowská

Hranice (r. Damián Vondrášek, 2020) – kreativní producent ČT

Nominace na Českého lva, nominace na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku, Cena poroty v kategorii krátkých filmů na MFF v Terstu, Zvláštní cena poroty na festivalu krátkých filmů v Bruselu v sekci Next Generation, sledovanost 6 tisíc diváků (TV premiéra 21. října 2023 od 21:35 na ČT art)

Velitel jednotky českých celníků objeví při namátkové kontrole v nákladním prostoru dodávky skupinu imigrantů. Chaotického zásahu využije nezletilý chlapec a uteče do tmy přilehlých lesů. Dle rozkazu je třeba skupinu zadržet v improvizovaných podmínkách a chlapce najít. Jeho otec ale pátrání bojkotuje a jednotka začíná být k zadrženým agresivní. Velitel se nastalou situaci snaží vyřešit v rámci pravidel, ale postupně se dostává do vnitřního rozporu, zda následovat rozkaz, či vlastní svědomí. Noc, která otřese jeho vírou v systém, jenž reprezentuje.

Obrázek z filmu: Hranice - Marián Mitaš
Hranice – Marián Mitaš

Hovor (r. Ondřej Burda, 2019) – kreativní producent ČT

Sledovanost 6 tisíc diváků (TV premiéra 18. září 2021 od 22:20 hodin na ČT art)

Večer. Periferie města. Zdánlivě banální telefonní hovor mezi mužem a ženou se mění v jediný kontakt mezi přepadenou dívkou a jejím přítelem. Dokáže muž zasáhnout včas a dívku zachránit? A jaké tajemství tenhle příběh vlastně skrývá? Thriller Ondřeje Burdy je jedním z projektů podpořených v rámci Filmového akcelerátoru, což je projekt České televize, pražské FAMU, písecké FAMO a zlínské UTB na podporu začínajících filmařů.

Fotografie z filmu Hovor - Lukáš Melník
Hovor – Lukáš Melník

Hra (r. Lun Sevnik, 2019) – kreativní producent ČT

Nominace na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku, sledovanost 3 tisíce diváků (TV premiéra 21. října 2023 od 22 hodin na ČT art)

Hra – Miroslav Pecháček a Rudolf Tříska

Cukr a sůl (r. Adam Martinec, 2018) – hlavní dramaturg Filmového centra ČT

Nominace na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku, sledovanost 16 tisíc diváků (TV premiéra 18. září 2021 od 21:05 hodin na ČT art)

Na odlehlou samotu přijíždí jako každé jaro skupina kamarádů. Třicátý šestý ročník jejich společného víkendu plného opékání a popíjení ale jiný. Staňa nevyhrál boj s rakovinou a poprvé je jich tak o jednoho méně. Navíc Dalibor před ostatními cosi tají… Tragikomický příběh partičky padesátníků a jejich společného víkendu na chalupě kdesi v Jeseníkách citlivým a přitom nevtíravým způsobem zpracovává téma mužské nejistoty, úzkosti a bezmoci.

Obrázek z filmu: Cukr a sůl - Leoš Noha
Cukr a sůl – Leoš Noha

Nosorožci (r. Amálie Kovářová, 2016)

Sledovanost 23 tisíc diváků (TV premiéra 18. září 2021 od 20:35 hodin na ČT art)

Ambiciózní rodinné drama se snaží hned v několika rovinách postihnout problémy dospívání. Mladičkou hrdinku trápí nejen rozchod rodičů a otcova nová známost, ale i stav současného světa, kdy vymírá celá řada kriticky ohrožených živočišných druhů. Mladá dívka, plná ideálů, ale i vnitřní nejistoty, znovu a velmi složitě hledá cestu ke svému otci, zároveň ale ještě složitěji hledá samu sebe ztracenou ve víru dynamické doby.

Nosorožci – Kateřina Coufalová